Iwona Rostkowska
O mnie Rysunki Koci swiat Ksiazki Wiersze Piosenki Sklepik Kontakt

Teksty o sztuce :: Galeria "Czarny kot" :: Plenery "Osetnica" :: Pedagog :: Kronika ALO :: W mediach :: Inni o mnie


Iwona RostkowskaZ wykształcenia jestem historykiem sztuki oraz ukończyłam studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

W 2019 r. wykonałam ilustracje do książek: "Jan Chrzciciel - postać i orędzie ma tle epoki" i "Kobiety biblijne na tle epoki" autorstwa ks. prof. dr hab. Jana Klinkowskiego.

2018 ukazało się trzecie wydanie powieści Orris.

W 2017 r. narysowałam ilustracje do książek: "Kobiety biblijne w życiu społeczno-religijnym na tle starożytnej kultury" oraz "Medytacje nad spotkaniem cywilizacji" biblisty, ks. prof. dr hab. Jana Klinkowskiego.

Od 2016 r. jestem koordynatorem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Koty", organizowanego we współpracy z Akademickim Liceum Ogólnokształcącym i Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Państwowej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy "Wspólnota Akademicka".

W 2015 r. podczas Nocy Muzeów odbył się w Muzeum Miedzi w Legnicy pokaz moich rysunków pt.: "Moje chwile z Marilyn" połączony z opowieścią o Marilyn Monroe.

W sierpniu 2014 roku na Facebooku Martyna Kurkowska założyła mój FanPage.

W 2013 roku znalazłam się w dziesiątce laureatów w plebiscytu na "Osobowość Roku"  organizowanego przez Panoramę Legnicką.

Od listopada 2012 do stycznia 2013 roku prezentowana była w legnickim Muzeum Miedzi wystawa moich rysunków pt.: "Zawsze portret", w związku z którą odbywały się wykłady i warsztaty.

13.11. 2012 roku byłam gościem Towarzystwa Miłośników Legnicy "Pro Legnica" w ramach cyklicznych spotkań: "Legniczanie znani i lubiani".

W 2012 roku ukazał się zbiór moich opowiadań zatytułowany "Czas aniołów". Fragmentami opowiadania "Anka" inspirowali się twórcy poetyckiej opowieści o legnickich podwórkach, prezentowanej w prologu drugiej edycji międzynarodowego festiwalu teatralnego "Miasto" pt.: "Puszka Pani Dory”, który powstał w 2009 r. we współpracy akcji artystycznej Stowarzyszenia Inicjatyw Twórczych w Legnicy i legnickiego teatru.

W 2011 roku podczas Europejskiej Nocy Muzeów odbył się happening  pt.: "Symetria". Łączył  pokaz moich rysunków z wykładem na temat techniki rysowania i historii największych rysowników.

W 2011 roku Dolnośląska Akademia Wyobraźni i Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych we Wrocławiu zorganizowały prezentację projektu "Koronczarka" wraz z wystawą moich rysunków. „Koronczarka” to projekt zrealizowany w 2010 roku we współpracy z Legnicką Biblioteką Publiczną. W tece ze zilustrowanymi przeze mnie moimi tekstami znalazła się płyta zawierająca 12 piosenek, do których muzykę skomponowała i brawurowo zaśpiewała Marta Śliwa. Piosenki z tej płyty można było usłyszeć w radiowej Trójce.

W 2009 roku opublikowałam tomik wierszy z ilustracjami: "Skąd się w kocie bierze mruczenie?", którego promocja odbyła się w czasie happeningu "Cztery kąty duszy" w Akademii Rycerskiej w Legnicy. II wydanie (na prośbę czytelników) "Orris".

W 2007 roku wydałam powieść zatytułowaną "Orris", z której recenzja Anny Marchewki została zamieszczona w Miesięczniku literackim „Lampa”.

W latach 2005-2011 wykształciłam 24 olimpijczyków w Olimpiadzie Artystycznej w sekcji - historia sztuki.

W latach  1990-1996 prowadziłam w Legnicy własną galerię sztuki "Czarny kot" współpracując z wieloma wielkimi artystami i Legnickim Centrum Kultury, organizatorem "Satyrykonu", w ramach którego galeria "Czarny kot" gościła indywidualne wystawy: Ludvika Fellera, Grzegorza Szumowskiego, Jacka Frąckiewicza, Mirosława Kuźmy, Jacka Frankowskiego, Andrzeja Legusa i Ludmiły Karpackiej. Wśród gości Galerii byli m. in. Eryk Lipiński, Get Stankiewicz, Antonii Chodorowski, Maciej Zembaty, Janusz Stanny, Henryk Sawka, Franciszek Maśluszczak, czy Pavel Hlavaty.

Pracowałam także w Biurze Wystaw Artystycznych w Legnicy, w Państwowej Galerii Sztuki i w Salonie "Desy" Dzieła Sztuki i Antyki.

W latach 1990-1992 prowadząc "Estetikon" w Tygodniku Obywatelskim "TO" pisałam o sztuce.


Noc muzealna wystawa "Moje chwile z Marilyn" w Muzeum Miedzi, Legnica 16.05.2015
Wernisaż wystawy "Zawsze portret" w Muzeum Miedzi, Legnica 09.11.2012
Noc muzealna i wystawa "Symetria" w Muzeum Miedzi, Legnica 13.05.2011
"Koronczarka" - Centrum Inicjatyw Artystycznych, Wrocław 20.11.2010
"Koronczarka" - koncert promocyjny w Klubie Parnasik, Legnica 17.04.2010
Zdjęcia różniste
Zdjęcia autorstwa Izy Banaszkiewicz

 

©2013 Copyright :: Zastrzeżenia prawne :: Podziękowania :: Mapa strony